25. 11. 2015

Slavné dny

Možná jsem padlá na hlavu nebo prostě jen úplně posedlá filmy a knihami, ale víte, že existují některá data, který jsou pro SPOUSTY lidí po celém světě, známá jen díky nějakému FANDOMU? To je hrozně super, ne?! A jedním z nich je i 3. říjen!
Tenhle datum je totiž v skoro až v Americké historii! Ne dobře, to kecám, ale mnoho lidí v Americe a po celém světě taky (teda doufám) ví, že dnes je den kdy se jí ON zeptal co je za den!! Pro většinu teď odhalím tajemnou roušku :D Jde o datum z filmu Protivný sprostý holky!
Je to tak. Ale není to jediný významný den pro fanoušky filmů a hnidopichy, kteří hledají tyto data a pečlivě zakreslují do kalendářů. Například pro všechny sci-fi nadšence není překvapením, že zmíním větu "May the 4th be with you" - 4. květen. Oficiální den Star Wars!
Další ze známých filmových dat může být pro někoho novinkou, ale pro mnohé to může být velmi důležité datum. Ten příběh znají všichni, ať viděli film, nebo ne. Tragédie, romance, všechno tam je. Datum 15. dubna (přesněji roku 1912) je den, kdy se potopil Titanic, ale 14. dubna téhož roku vznikla velmi známá filmová malba Rose.
Od katastrof zpět ke kultovnímu sci-fi. Možná, že jste to nevěděli, možná, že jste si to spíš neuvědomili, ale letošní rok, je budoucnost. Proč? Vzpomeňte si na film Zpátky do budoucnosti, přesněji na jeho 2. pokračování. Rok 2012 už svojí šanci vyčerpal (27.6. 2012 bylo jedno z budoucích dat), proto je na řadě letošní rok s datem 21. října 2015!
No a jako poslední slavné datum vám přináším konec světa, na který všichni Prorokové zapomněli, ale Elanie z Krotitelů duchů 2 nikoliv. Předpověděla ho na příští rok, rok 2016, přesněji na 14. února - Valentýn! Nejspíš bude na světě tolik lásky, že to náš svět ani neunese!
A co je dneska?!!! Den polévky Gaspacho! :D To je hlavně pro fanoušky kultovního seriálu Červený Trpaslík - a já jsem jeden z nich! "Kdyby nám to řekl při základním výcviku!! Místo toho abychom šplahali po laně nahoru a dolů. Kdyby nám aspoň jedinkrát řekli - polévka Gaspacho se podává studená - mohl sem být dneska admirál!!!" :D


A jaká další filmová data jsou podle vás nezapomenutelná? Napište to do komentářů! Třeba se tu objeví druhý díl právě s vaším doporučením! :)

Žádné komentáře:

Okomentovat