28. 1. 2016

Přečteno! Famfrpál v průběhu věků

Moje potter mánie se rozšířila o další literární kousek! Ačkoliv jsem na sporty levá a stejně jako Hermiona bych famfrpál obdivovala spíš z dálky, do mé knihovničky přibyla jedna z učebnic, které nesmí chybět ve výbavě Bradavického studenta. A jak se mi samotná knížka, jako zarytému potterheadovi, líbila? Pokud vás to zajímá, čtěte dál!

Jak už víte, pokud čtete mé články, uzavřela jsem spolupráci s e-shopem www.megaknihy.cz, kde jsem komunikovala s Hankou a Lenkou. Holky byly milé, přátelské a chápavé, proto se spolupráce vyřešila rychle a jasně. Celému týmu MegaKnihy hrozně moc děkuji, za tuhle příležitost!
Famfrpál byl, pardon - je, jedním z předmětů na Škole čar a kouzel v Bradavicích, proto vás asi nepřekvapí, že knížka Famfrpál v průběhu věků je psaná jako učebnice. Je rozdělená do 10 kapitol + předmluva. Podle názvu poznáme, že kniha nabízí i stručný vývoj této kouzelnické hry, v průběhu kouzelných věků. Najdeme zde i to, jak se vyvíjelo samotné kouzelnické hrací koště nebo famfrpálové hřiště.
Osobně se mi nejvíce líbila kapitola o protimudlovských opatřeních - konečně mi došlo, proč jsem nikdy neviděla ani jeden zápas! Dále se mi líbila kapitola o Famfrpálu napříč světem, kde bylo popsáno, jak se famfrpál hraje na různých kontinentech (mistrovství apod.), jména slavných týmů a trocha historie, je to nejspíš trochu spojené s mojí touhou cestovat a poznávat různé světové kultury.
Knížečka je malá, na čtení hodně jednoduchá, což dokazuje nízký počet stránek, který se u 2. vydání nepřehoupl ani přes 100 stran, takže to je vlastně knížka na jeden den. Správný Potter maniak ji ale i přes to ocení.
V roce 2017 vyšlo k oslavení 20. výročí prvního dílu Harryho Pottera ovšem 3., rozšířené, vydání všech Bradavických učebnic, včetně této, které má kromě nového přebalu i nové ilustrace uvnitř. Počet stránek tím tedy nabyl na 140!
Jako hráč famfrpálu se sice necítím, a i když nelahodím a vlastně ani nerozumím sportu, jsem si jistá, že bych byla nejlepší mezi kolejními fanynkami!
Ač obálka napovídá, že autorem je Kennilworthy Whisp, skutečnou autorkou je samozřejmě J. K. Rowling. 
Pokud milujete svět Harryho Pottera jako já, tahle knížka vás zahřeje na vaší potterheadské duši. Proto můžu s klidem říct, že tahle knížka je skvělá, především pak nové vydání a já dávám knížce 8/10! Mockrát děkuji MegaKnihám, za poskytnutí 2. vydání! Doufám, že budete s recenzí patřičně spokojeni a naše spolupráce se prodlouží!


Teď je čas na vás! Jaký post byste ve famfrpálovém týmu měli? Nebo byste byly maskot? Máte zkušenost s e-shopem megaknihy.cz? Napište do komentářů!

2 komentáře:

  1. Knížka vypadá opravdu dobře, :3 :D taky si jí chci někdy přečíst. :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je to taková roztomilá knížečka :) musim říct, že nejoblíbenější učebnice po jedné anglické, co jsem kdy četla :D

      Vymazat