Vybraný příspěvek

HUMBOOK FEST 2019!

About me

Welcome, welcome! (čti hlasem Effie Trinket)
Vítejte na blogu That Reader's Corner! Ať už vás sem zavedla náhoda nebo osud, doufám, že si čas strávený prokrastinací v mém malém (ne)knižním koutku patřičně užijete.
Pokud jste milovník knížek, všeuměl, nadšenec do seriálů a nebo hledáte jen útulné místo, kde zabít čas, jsem si jistá, že se u mne budete cítit jako doma. Můj blog je místo, kde (jak doufám) naleznete rady ne jen k tomu, co číst a sledovat, ale i pobavení a inspiraci k tvoření.
Objevují se zde především recenze na přečtené knihy, nechybí zde však ani vlastní tvorba, jako například série Příběhy z druhé ruky, vyprávějící příběhy oblečení ze second-handu. Najdete zde také překlad třetího dílu ze série Prvních 100 s názvem Návrat domů, protože mi zlomilo srdce, že v knižní podobě už nevyjde.
Kromě knižních článků zde ale naleznete i doporučení na seriály, které jsou pro mne nedílnou součástí každodenního života. Sem tam si vyliji srdíčko a v neposlední řadě vám ukážu tipy a triky ve stylu DIY.

Můj blog spolupracuje především s nakladatelstvími, vydavatelstvími, e-shopy a prodejnami knih. Mezi ně se řadí knihy Omega a Megaknihy, ke kterým se jako jednorázová spolupráce řadí také Jota. Za spolupracemi se nehodím, i tak jsem ale za každou současnou či novou neuvěřitelně vděčná a snažím se vše okolo nich dělat naplno.

Poslední, ale nedílnou součástí spolupráce na blogu, je pomoc mé milované Dede z blogu Oh my dog (možná znáte z Ježkovy-voči nebo Adelicious DogBlog), bez které by blog neměl dnešní podobu, naučila mě totiž hodně o designu, pomáhá mi s kódováním a podobně, takže jí vážně patří veliké díky.
S blogováním jsem začala v září roku 2015. Je až ironické, že se blog jmenuje čtenářský koutek, což je něco, co jsem v pokoji nikdy neměla - ale za to vždycky hrozně chtěla. Předtím jsem několik měsíců pracovala pro internetový magazín Reset, kde jsem se cvičila v písemném projevu. Jinak mě psaní baví už od základní školy, kdy jsem se začala zapojovat i do literárních soutěží, což mi zůstalo až do střední školy. Teď na vysoké to na chvíli opadlo, ale skrz blog se stále snažím zlepšovat svůj písemný projev. 
Ve psaní mne hodně motivují knížky, které čtu a věci, které denně dělám. Proto mi v konceptech leží hromada námětů na článek, protože moje inspirace a nápaditost nezná mezí. 
Mojí lásku ke knihám a knižním světům nejvíce pohání láska k Harry Potterovi, který má pro mne velké, velmi osobní, místo v životě. Do Harryho jsem se zamilovala nadvakrát - po rozvodu rodičů a po mém prvním velkém rozchodu.
Blog jsem původně založila jako něco mezi mým čtenářským deníkem a deníčkem obecně. Nyní s jistotou a láskou prohlašuji, že píšu nejen pro sebe, ale pro lidi, které můj blog zaujal a baví je se na něj vracet.

Díky mé vášni ke knihám jsem se rozhodla ze svého osobního účtu na instagramu udělám spíše bookstagram, díky kterému jsem měla možnost v roce 2017 poznat velké množství skvělých osobností, booktuberů, bookstagramerů a celkově knihomolů, které teď miluji nadevše!

Kromě knih, psaní a seriálů/filmů miluju taky kočky, vaření a pečení, DIY a zkoušení nových věcí společně s poznáváním nových lidí. Ráda bych taky více cestovala a naučila se, kromě angličtiny, ještě nějaký světový jazykcokoliv, jen ne němčinu. Jsem závislák na nakupování na Aliexpressu.

To myslím, že o mě už stačí. Doufám, že si z toho dokážete udělat obrázek o tom, jaká jsem. A pokud ne a chcete o mě víc, můžete mě třeba sledovat na Instagramu, kde se o mě dozvíte o trochu víc. A pokud ještě nejste fanoušky mé Facebookové stránky, můžete to napravit tady a nebo odebírat blog a přidat se mezi mé pravidelné čtenáře - tak už vám žádný článek neunikne! Pokud mne chcete kontaktovat přímo, piště na e-mail KrausovaM@centrum.cz

Takže vás ještě jednou vítám u mě ve čtenářském koutku a chovejte se tu jako doma! Teď už asi jen dodám Mi casa su casa (ne, nemluvim španělsky). - Mau

Žádné komentáře:

Okomentovat