24. 5. 2017

Přečteno! Jak blafovat o kočkách

Věděli jste, že tříbarevná kočka ochrání dům před požárem? Že když nakopnete kočku, dostanete do té nohy revma, aby jste už nikdy žádnou kočku nenakopli? Víte, jak se počítá kočičí věk a kdo je ailurofil? To všechno se dozvíte v knížce Jak blafovat o kočkách, na kterou vám dnes přináším recenzi! 


Tahle knížka je jedna z velké série o tom, Jak blafovat o nejrůznějších tématech. Dotýká se především 4 kategorií - Jídlo & pití, Sport & hobby, Cestování & životní styl a Umění & kultura. Pokud vás tedy ta o kočkách příliš nezaujme, věřte, že některá z dalších (které se na blogu určitě taky objeví) za jisté ano!
Knížka není přímo příručka k tomu, jak lhát, jak by se mohlo podle názvu zdát. Na druhou stranu není ani encyklopedií o daném tématu. Jde spíše o takového rychlého průvodce tématem, aby v případě, že se setkáte s kočkomilem, budete alespoň přibližně vědět, o čem mluví.
Jak blafovat o kočkách je knížečka malá, za to plná informací, rozdělených do 11 kapitol a slovníčku pojmů pro rychlé vyhledávání. Zároveň je zde i místo pro vlastní poznámky, pokud by bylo potřeba si něco zapsat. Některé kapitoly se týkají chovu, nemocem i plemenům koček. Nečekejte ale dvoustránkové povídání o Briťácích. Skutečně vám jen stručně přiblíží základní informace nebo nějaké zajímavosti, se kterými zaperlíte nad pivem nebo před kočičákem, kterého chcete ohromit. 
Za každou kapitolou naleznete takzvanou "kočičí výplň", což je část, kde se dozvíte nějakou zajímavost, kterou pobavíte nebo ohromíte i lidi, kteří nejsou úplní kočičí maniaci. Na několika stránkách jsou také slavné (i ty méně slavné) výroky o kočkách. Všechno je podáváno humorně, takže se nemusíte bát toho, že vás bude někdo skrz knížku poučovat.
Já, jako milovník koček, jsem si tuhle knížku moc užila. Některé informace jsem znala, velká část pro mne ale byla novinkou. Forma, kterou jsou informace podané, je příjemná a častokrát jsem se přistihla, jak s úsměvem přikyvuji k souhlasu.
Dnešní recenze je poněkud kratší, je to hlavně tím, jak je maličká a nechci vám tu převykládat všechno, co v ní najdete - to už byste ji nemuseli číst, že ano? A možná, že jsem zaujatá svojí mánií, ale dávám knížce 9/10. Ten jeden bodík ubírám jen proto, že chci víc informací! Za knížku opět děkuji knihám Omega.

A co vy, máte rádi kočky? A znáte o nich nějakou zajímavost? Dejte mi vědět do komentářů!

Žádné komentáře:

Okomentovat