Vybraný příspěvek

HUMBOOK FEST 2018

6. 4. 2018

HUMBOOK FEST 2018

Výsledek obrázku pro humbook 2018
Rok 2018 je pro mě opět rok zlomu, tentokrát v podobě úžasné příležitosti spojené s úžasnou literární akcí pro milovníky YA literatury! Ano, hádáte správně, mluvím o Humbook festivalu! I letos se můžeme na tuto úžasnou akci a já mám pro vás skvělou zprávu. Jestli vás zajímá cokoliv okolo Humbooku, otevřete článek a čtěte dál!
První informací, o kterou se s vámi musím podělit, je pro mne velice skvělá zpráva a příležitost. Stala jsem se AMBASSADORKOU HUMBOOKU!

Co to pro mne i pro vás znamená? Ve zkratce to, že budu mít veškeré informace o této akci jako jedna z prvnícj a samozřejmě si je nenechám jen pro sebe! Hned, jakmile něco nového zjistím, to budu sdílet jak tady, tak na svém Instagramovém profilu, kde mne můžete sledovat, pokud tak už nečiníte. Stejně tak tyto informace co nejdříve nasdílím i do TOHOTO ČLÁNKU, kde je budete mít všechny pohromadě! Proto jestli tu stále něco chybí, nezoufejte, hned, jak budeme něco vědět, objeví se to tady! 
Zároveň se taky částečně podílím na doprovodném programu, proto vám nabízím jedinečnou příležitost - do komentářů mi můžete napsat, co byste na tom letošním Humbooku chtěli vidět, mít, zažít! Cokoliv co se vám loni líbilo nebo naopak chybělo mi můžete sdělit a já to s radostí pošlu dál!

Humbook stage - Svět knihy
Nemůžete se dočkat října a nutně potřebujete Humbook dřív? Vyslyšeli jsme vaše prosby a na Světě knihy se můžete těšit na Humbook stage! V sobotu 12. 5., od 10:30 se můžete až do 17:30 přijít podívat a poslechnout si zajímavé besedy!
Začínáme hned besedou "Křížem krážem komiksem" - jak vznikají komiksy a kam chodí na nápady autoři jako je Martin Šinkovský a Petr Novák?
Od 11:45 se těšte na besedu o LGBT+ literatuře s autory Theo Addairem, Martinem Bečanem a knihomolem Jakubem Pavlovským (@Bookscalling).
Od 13:00 pak následuje duel mezi knižními bloggery a redaktory - Proč jsou obálky jaké jsou a proč se občas přeloží název tak a tak? Jak vybíráte co vydáte a další otázky, které mají knihomolové na členy redaktorských týmů nakladatelství - to přesně je téma, kterého se zhostím , Markéta z @endlessbibliophile a Marianna z blogu Knižné nebo versus redaktoři Petr Eliáš (CooBoo), Jiří Štěpán (Host) a Jana Balharová (Yoli).
Další na programu je beseda ve 14:45 kde se vám mladí autoři svěří, jak jim vydali knížku. O tom jak je těžké najít námět, čas na psaní, nakladatele a ustát překvapení (ať už + nebo -) bude mluvit Alžběta Bílová, Pavel Bareš, Anna Musilová a Mirka Varáčková. Současně se také budou křtít knihy právě Mirky a Alžběty a aby toho nebylo málo, čeká nás zde i vyhlášení výherce soutěže Hvězda inkoustu, kterou pořádá Fragment!
Uff, to je teda jízda co? Ale to ještě není všechno (Horste). Tento stage v závěru nejspíš praskne, protože od 16:00 se na ní objeví Kovy, jeden z nejoblíbenějších českých youtuberů - ano, OVŠEM! Kovy bude, jak už je nejspíš známo, mluvit prostě o všem a vy si můžete přijít ho nejen poslechnout, ale i nechat si jeho knihu podepsat!
My tam budeme, budete i vy? Sejdeme se v Tiskárně na vzduchu!
Vlog z této akce najdete na mém YouTube kanále: https://www.youtube.com/watch?v=IGXZ-ojIYxg 

Kdy a kde to letos bude?
 Letošní Humbook fest se bude konat 6. 10. (října) a místem je Kongresové centrum v Praze na Višehradě. Přidat se můžete do Facebookové události, kde se bude veškeré info sdílet taky a vám nic neuteče! Kongresové centrum Praha je umístěno přímo u stanice metra C – Vyšehrad. Veškeré info ohledně spojů naleznete na www.dpp.cz Souřadnice pro GPS navigace 50.062016, 14.428521, je zde i možnost parkování.
Výsledek obrázku pro kongresové centrum praha mapa
Kdo přijde?
K prvnímu odhalení autora došlo 10. 4. - první, o kom víme, že nás navštíví, je Sara Raasch, autorka série Sníh nebo popel (další díly Led nebo plamen a závěrečný díl série teprve vyjde)! Na blogu určitě vyjde recenze na její knihy, ať ti, kteří zatím stejně jako já nečetli vědí, zda se těšit a knihu si pořídit (ale já myslím, že na obojí je odpověď ano!).

A po měsíci, koncem května, odhalujeme další autorku, kterou na Humbooku uvidíme! Je to Claudia Gray, autorka knihy Tisíc kousků tebe, jejíhož pokračování s názvem Deset tisíc nebí nad tebou se dočkáme koncem srpna! I na její knihu tu časem objevíte recenzi.


Výsledek obrázku pro humbook

Malá informace pro ty z vás, kteří používají Instagram a sledují tam Humbook (jestli ne, tak to koukejte běžet změnit!) - 23. 6. budu na celý den tento profil přebírat! Kam se podíváme a co budeme dělat zatím ještě nevím, proto mi můžete dávat nějaké nápady na to, co chcete vidět dolů do komentáře! :)


6 komentářů:

 1. Jsem ráda, že bude Humbook konečně na nějakém opravdu větším místě. Aspoň se nás tam nejde hodně, protože si myslím, že tenhle rok se nás sejde určitě ještě víc! :)
  Už teď se na říjen těším:)
  Mrs. Jungová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My jsme taky moc rádi, loni se nedalo nikdo krom venku dýchat! :D A těším se úplně stejně, nejradši bych měla trhací kalendář abych mohla hezky vizuálně odpočítávat dny :D

   Vymazat
 2. Ještě nikdy jsem tam nebyla, do minulého roku jsem vlastně nevěděla, že něco takového existuje, ale tento rok tam chci jít a píšu si do diáře :)!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak to je paráda, moc se těšíme a doufám, že se uvidíme a budeme moct pokecat! :)

   Vymazat